top of page

Questions and Answers

Público·81 membros

(СТРИМИНГ<) Луксембург до 19 Македонија до 19 гледајте во живо 24 октомври 2023


Македонија У19, Фудбал: резултати во живо, вести ... Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години одигра феноменален натпревар и славеше над Полска У19 ...


бг. Тој веќе имал… АлсатOctober 20, 2023 340 Петровска: Нема реална закана за безбедноста во државатаИнституциите, службите, безбедносно – разузнавачката заедница будно ги следат случувањата во Израел и Украина, разменуваат информации и на национално ниво… АлсатOctober 20, 2023 458 Свеста можеби се појавува уште пред да се родиме, покажува ново истражувањеАко гледате како дете со чудење гледа во треперливата свеќа на нивната прва роденденска торта, јасно е дека нешто се… АлсатOctober 20, 2023 326 Грчкото МНР бара заштита на цивилите и безбедност на верските објекти во ГазаЗаштитата на цивилите и безбедноста на местата за богослужба и верските институции треба да бидат обезбедени и почитувани од сите… АлсатOctober 20, 2023 900 Во воздушен напад погодена најстарата православна црква во ГазаГрчката православна црква, Св. 000 пожари, а само 20 кривични пријавиРекордни 2. 058 пожари на отворен простор, регистрирал Центарот за управување со кризи од почетокот на јуни до денес. Колкава површина… Филипините ја предупредија Кина: Престанете со провокациитеФилипините повторно ја повикаа Кина да престане со своите „провокативни акции“, предупредувајќи дека нејзините континуирани обиди да ги блокира мисиите… Борел повика на хуманитарна пауза во конфликтот меѓу Израел и Хамас„Сега најважно е хуманитарната помош да стигне во Газа“, им рече Борел на новинарите по пристигнувањето на состанокот на министрите… Земјотрес ја погоди Босна и ХерцеговинаБосна и Херцеговина синоќа по полноќ ја погоди послаб земјотрес со јачина од 2, 9 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот на… Неделава почнува вакцинацијата против сезонски грипМинистерството за здравство (МЗ) информира дека неделава почнува вакцинацијата против сезонски грип. (гледам телевизија@@) Брегалница Работнички 6.10.2023 — Струга Трим Лум – Фк. Победа одигран на 06. 08. 2022 година, анализирани се[ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО<<<] Брегалница Штип Академија (ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО=)) ... „На Украина и требаат… Бесплатен паркинг на Денот на македонската револуционерна борбаЈП „Градски паркинг“ – Скопје информира дека денеска на Денот на македонската револуционерна борба – 23 Октомври, на јавните површини… Од денеска посебен сообраќаен режим кај наплатната станица ЖелиноОд денеска сообраќајот кај наплатната станица Желино ќе се одвива по посебен режим. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат… Северна Македонија го одбележува 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борбаВо Северна Македонија денеска се одбележува 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба. „Засилените мерки вклучуваат… АлсатOctober 20, 2023 379 Курти ја поздрави Резолуцијата на Европскиот парламент за нападот во северно КосовоКосовскиот премиер Албин Курти ја поздрави вчерашната резолуција на Европскиот парламент за развојот на настаните во дијалогот меѓу Косово и… АлсатOctober 20, 2023 334 Време, изутрина облачно, а потоа сончево со температури до 28 степениПо свежото утро, проследено со магла во одредени делови од земјава, денеска нè очекува сончев ден со температури до 28… АлсатOctober 19, 2023 5, 939 Алсат беше во крушевското село Нерово кај парцелите на ГруевскиЖителите на Нерово не знаеле дека за сосед го имаат поранешниот премиер Никола Груевски. По повикот на Агенцијата за управување… АлсатOctober 19, 2023 593 Судската и обвинителската администрација најавува радикализација на штрајкотНе престануваат протестите на вработените во судската администрација и јавното обвинителство. Порфириј, во Појасот Газа, во која имало засолнето стотици раселени Палестинци, ноќеска била цел на израелски… АлсатOctober 20, 2023 340 Во последното деноноќие два пожара на отвореноВо државава во последното деноноќие се регистрирани два пожара на отворено, еден во Скопскиот регион и еден во Општина Радовиш… АлсатOctober 20, 2023 324 Во Вашингтон самит ЕУ-САДАмериканскиот претседател Џо Бајден ќе ги пречека европските лидери Шарл Мишел и Урсула фон дер Лајен во Вашингтон на 20… АлсатOctober 20, 2023 323 Светот ја губи својата хуманост, вели висок комесар при ОН за бегалциБлискиот исток е на „работ на бездна“ како резултат на војната меѓу Израел и Хамас, изјави високиот комесар при ОН… АлсатOctober 20, 2023 680 Пензионери го блокираа излезот на Неготино откај ГевгелијаПензионери го блокираа денеска излезот на Неготино откај Гевгелија, бараат пензионерски права, најниската пензија да биде најмалку 20 илјади денари, … АлсатOctober 20, 2023 324 Преминот Рафа нема да биде отворен ниту денескаПреминот Рафа не се очекува да се отвори денеска за конвој со хуманитарна помош за Газа, изјавија повеќе извори за… АлсатOctober 20, 2023 325 НАТО ги засилува патролите во Балтичкото мореНАТО ги засилува патролите во Балтичкото Море по неодамнешното оштетување на подводната инфраструктура во регионот, објави Алијансата. Испи цело шише “Џек“ за само 10 секунди! (видео) - Канал 5 Видеото во краток период буквално го “запали“ YouTube и до сега има скоро 2 милиона прегледа а ка...Канал 5 · 27.7.2023 Македонските ракометарки во првиот дел за ... до 19 декември 2021 година. Во првиот шешир се уште и: Австрија, Белорусија, Словачка и Поврзани вести. Ракомет @ 07.11.2022. ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО: Македонските ... АСНОМ меѓу автобус на ЈСП и автомобилНа бул. АСНОМ во Скопје ноќеска пред полноќ се случила сообраќајна несреќа помеѓу автобус на ЈСП Скопје и патнички автомобил. … АлсатOctober 19, 2023 316 Времето денеска: Умерено облачно со сончеви периодиВремето денеска ќе биде умерено облачно, со поизразена облачност во источните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер… Бислимовск: Oд почетокот на конфликтот цените на нафтените деривати растатПретседателот на Регулаторна комисија Бислимовски во интервју за Алсат, рече дека од почетокот на конфликтот цените на нафтените деривати растат… АлсатOctober 18, 2023 6, 731 Поради грешки во преводот, имотот на Груевски не е ставен на продажбаПремиерот Димитар Ковачевски не знае зошто Владата на седницата пред неколку дена не одлучи конфискуваниот имот на поранешниот премиер Никола… АлсатOctober 18, 2023 534 Опозицијата остро го критикува ослободувањето на МијалковЕден ден по застареноста на делото во „Таргет-Тврдина“ и ослободувањето на Сашо Мијалков од одговорноста за масовните прислушувања, реагираат опозициските… АлсатOctober 18, 2023 566 Затворање на аферата прислушување и ветувањата на ЗаевСо триумфализам, поранешниот лидер на опозицијата Зоран Заев, почна да ги објавува прислушуваните разгвоори за да се вратат како што… АлсатOctober 18, 2023 1, 268 Битиќи: Се разгледува опцијата и за намалување на платите на функционеритеВо предлог-законот за корекција на платите на функционерите, за кој се расправаше пред еден ден во Владата, се очекува да… АлсатOctober 18, 2023 662 Ковачевски: Со понудата од Мицкоски, јасно е дека нема да има предвремени избориКоментирајќи го предлогот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за двојни избори во мај наредната година, премиерот Димитар Ковачевски оцени… АлсатOctober 18, 2023 510 Фон дер Лајен ќе ја посети земјава до крајот на месецовПретседателката на Европската комисија ќе ја посети Северна Македонија Урсула фон дер Лајен до крајот на месецот, најави денеска премиерот… АлсатOctober 18, 2023 363 Ковачевски: Датумот за избори треба да го договорат сите партии, а не само двеДатумот на изборите треба да го договорат сите политички партии, а не само две, смета премиерот Димитар Ковачевски, кој денеска… АлсатOctober 18, 2023 408 Борел: Палестинците се жртви на Хамас, Израел да ги почитува правилата на војнатаХамас го поткопува секој обид за постигнување мир на Блискиот Исток, за Европската Унија тоа е терористичка организација која бара… АлсатOctober 18, 2023 342 Бајден пристигна во ИзраелАмериканскиот претседател Џо Бајден пристигна во Израел во мисија да спречи конфликтот меѓу Израел и Хамас да се претвори во… АлсатOctober 18, 2023 416 Преминот „Јариње“ целосно отворен за сообраќај – затворени се други 20 „диви“ патиштаПреминот „Јариње“, по еден месец блокада, од утринава целосно е отворен за сообраќај, вели заменик-командантот на косовската полиција за северниот… АлсатOctober 18, 2023 1, 985 Земјотрес почувствуван во Скопје и ТетовоЗемјотрес со јачина од 3. Гледајте ВО ЖИВО: Македонија – Луксембург (ЛИНК) (m) 12.10.2022 — Со дeнешниот натпревар против Луксембург во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје (19 часот), сениорската ракометна репрезентација на Македонија под ... И тие малку… АлсатOctober 21, 2023 542 Младите заминуваат поради корупцијата, врските и квалитетот на животПорасна и се школуваше во земјата. Но, тоа не беше доволно да продолжи да живее тука. Во своите дваесетти години, … АлсатOctober 20, 2023 385 Мицкоски со предлог: Секој понеделник во училиштата да се интонира државната химнаЛидерот на македонската опозиција Христијан Мицкоски го повика министерот за образование Јетон Шаќири да ги задолжи сите училишта секој понеделник… АлсатOctober 20, 2023 849 И покрај најавената посета на Фон дер Лајен, во овој мандат нема да има уставни измени, оценуваат експертитеНајавената посета на претседателката на Европската комисија, Урсула фон Дер Лајен, познавач